Blanický cyklorytíř šlápne do pedálů v sobotu 12. června…

Akce Blanický cyklorytíř, která letos pokračuje již 15. ročníkem, zahajuje cyklistickou sezónu na cyklotrase s názvem Po stopách blanických rytířů nedaleko středočeské Vlašimi.

Koná se každoročně v sobotu počátkem června a místo startu je každý rok jiné, v pořádání se střídají obce ležící na cyklotrase. Letošní ročník se bude konat v sobotu 12. června se startem mezi 13. a 14. hodinou v Pravoníně na návsi u Spolkového domu.

Zájemce o účast na akci prosíme, aby se předem registrovali zde.

Cyklotrasa pro zdatné cyklisty dlouhá 34 km vede malebnou krajinou kolem bájné hory Blaník přes stejnojmennou chráněnou krajinnou oblast. Letošní trasa povede z Pravonína přes Vracovice, Kondrac, Ostrov, Veliš, Libouň, Louňovice pod Blaníkem a Načeradec zpět do Pravonína. Na každém z těchto míst účastníci získají razítko do své účastnické karty.

Pro malé cyklorytíře bude připravena necelých 8 km dlouhá dětská trasa se zábavnými úkoly. Povede z Pravonína na Částrovice, do Křížova a zpět do Pravonína.

V cíli Blanického cyklorytíře u Spolkového domu proběhne slavnostní pasování všech účastníků blanickým rytířem na „Blanického cyklorytíře 2021“. Pro všechny zde bude připraveno občerstvení.

Cyklistickou akci každoročně pořádají městysy Louňovice pod Blaníkem a Načeradec a obce Kondrac, Ostrov, Pravonín, Veliš, Vracovice a Zvěstov ve spolupráci s Krajem blanických rytířů, z. s. Více informací naleznete na www.cyklorytir.cz.

Takže v sobotu 12. června – vezměte kolo a pojeďte s námi!

Prosíme účastníky akce, aby sledovali platná epidemiologická opatření pro účast na venkovních hromadných akcích. Zápisem na startovní listinu stvrzují účastníci svou bezinfekčnost. Pořadatelé nezajišťují testování na Covid 19.

  Praktické informace

  Otevírací doba

  Letošní ročník se bude konat v sobotu 12. června se startem mezi 13. a 14. hodinou v Pravoníně na návsi u Spolkového domu.

  Cena vstupného

  20 Kč

  Délka prohlídky

  Dle tempa cyklistů.

  Další praktické informace

  Po trase bude připraveno drobné občerstvení.

  Kontakty

  Kraj blanických rytířů, z.s.
  Pláteníkova 264
  Vlašim 258 01
  e: krizova@blanik.net
  t: 776 606 648