2v1 - Zámek Zruč nad Sázavou a Ostrov lidových krojů

Kraj blanických rytířů - zámek Zruč nad Sázavou a muzeum Ostrov lidových krojů

Nahlédněte do komnat zámku ve Zruči nad Sázavou a obdivujte lidové kroje v nedalekém muzeu Ostrov Lidových krojů v Ostrově u Zbraslavic. Se společnou vstupenkou ušetříte 20 % na vstupném. Na slevu na občerstvení se můžete těšit také v zámecké kavárně ZRUČné dobroty a v Muzeu krojů. 

Na vstupném ušetříte 20 %

Při zakoupení společné vstupenky 2v1 – Zážitky a tradice v jednom zaplatíte o 20 % méně než pokud si koupíte do každého cíle samostatné vstupné. A to už se vyplatí! Vstupenku dostanete na pokladnách turistických cílů. Platná je od 1. dubna do 29. října. Oba cíle nemusíte navštívit během jednoho dne, vstupenka je platná po celou turistickou sezonu. 

Kolik to stojí?

Základní: 250 Kč
Zvýhodněná: 190 Kč
Děti (3-15 let): 160 Kč
ZTP: 50 kČ
Rodinné vstupné 2+2: 700 Kč

Co uvidíte? 

Velký prohlídkový okruh zámkem ve Zruči nad Sázavou nabízí prohlídku rodinné kaple s oltářním obrazem sv. Jana Nepomuckého, zámeckou romantickou koupelnu, která zaujme nevšedním začleněním vany do podlahy, a hlavně výstup na zámeckou věž, kde se můžete z výšky 36 metrů podívat z ptačí perspektivy na zámecký areál a na celou starou zástavbu města Zruč nad Sázavou.

Zámek Zruč nad Sázavou

Unikátní expozice Ostrov lidových krojů v Ostrově u Zbraslavic je úplně první veřejnou prezentací všech krojových oblastí České republiky. Lidové kroje jsou projevem lidové kultury 19. století, proto v muzeu najdete především exponáty z tohoto období. Jsou zde zastoupeny všechny významnější regiony česky i německy mluvících Čechů, Moravanů a Slezanů. 

Ostrov lidových krojů

Informace

Adresa

Zámek Zruč nad Sázavou
Zruč nad Sázavou 285 22

Kam vyrazit v okolí