Zámecký park Odlochovice


K romantické procházce vybízí park kolem zámku v Odlochovicích. Prohlédněte si architektonické prvky a navštivte zdejší Zámeckou kavárnu.

Zámecký park Odlochovice

První zámecká budova byla v Odlochovicích zbudována na konci 18. století za vlastnictví Rombaldů. Dnešní novorenesanční podobu získal zámek na sklonku 19. století, nejstarší stavbou dochovanou do současnosti je však kaple sv. Jana Nepomuckého z roku 1737. Ve druhé polovině 19. století byl vybudován zámecký park, jehož součástí jsou umělecké a architektonické prvky, např. sochařská výzdoba u kašny znázorňující alegorie ročních období z první čtvrtiny 18. století, či zahradní altánek a v jeho blízkosti stojící umělá jeskyně.
Od padesátých let minulého století zámek slouží k sociálním účelům, v současnosti zde sídlí Integrované centrum sociálních služeb Odlochovice, samostatná příspěvková organizace zřízená Magistrátem hlavního města Prahy. Svou činností je zaměřena na poskytování služeb pro sociální začlenění osob s mentálním postižením nebo poruchami vývoje.
Spojte procházku parkem s posezením v Zámecké kavárně.

Praktické informace

Otevírací doba

Park  je otevřený celoročně zdarma.

Kavárna je otevřená v období duben – říjen: denně: 11–20 h

Cena vstupného

Vstupné do parku je zdarma.

Délka prohlídky

45 min.

Další praktické informace

Do Odlochovic lze přijet autobusem od Benešova a Votic, autem po silnici od Votic či Louňovic Pod Blaníkem (silnice č. 150, odbočka v Ratměřicích).
Z Votic a Louňovic pod Blaníkem Vás do Odlochovic také přivede červená turistická značka.

Více informací

Kontakty

Integrované centrum sociálních služeb
Odlochovice 1, Jankov 257 03
tel.: 317 833 201
e-mail: info@icsso.cz
web: www.icsso.cz
GPS: 49.6272622N, 14.7638844E

Související informace: