Výhodné balíčky

Zážitky u Želivky – 4 vstupenky v jednom

Společná vstupenka „Zážitky u Želivky“ se vám vyplatí, pokud se chystáte navštívit Vodní dům, Včelí svět, Vodácké muzeum a Kolowratskou věž ve Zruči nad Sázavou. Oproti jednotlivě zakoupeným vstupenkám ušetříte 20% a navíc si budete moci vychutnat dobrou kávu a nápoj k jídlu zcela zdarma.

Včelí svět

Moderní expozice hravým způsobem představuje život včel. V sezóně uvidíte i živé včely. Obchůdek je bohatě vybaven vším medovým a včelím, co si jen dovedete představit. Děti si mohou vyrobit svíčku ze včelího vosku. včelí svět najdete na návsi v Hulicích.

Vodní dům

Přímo u hráze přehrady, cestou z Hulic do Zruče vás zaujme zajímavá stavba Vodního domu. Uvnitř i venku v atriu najdete interaktivní exponáty, týkající se vody. Historii přehrady připomínají originály nástěnných maleb ze zatopeného kostela a historické filmy ze zatopených obcí. Děti se vyřádí ve venkovním vodním hřišti, koupaliště tu ale nečekejte. Uvnitř si můžete zakoupit i drobné občerstvení, případně  všelijaké vodní suvenýry.

Chcete-li ještě něco nad rámec vstupenky, dopředu si objednejte exkurzi na hráz vodní nádrže. Dovnitř hráze se sice nedostanete, ale i tak stojí za to rozhlédnout se z jinak nepřístupné hráze a poslechnout si zasvěcený výklad průvodkyně. Exkurzi je třeba si zaplatit zvlášť.

Zámek Zruč nad Sázavou

Ve Zruči zaparkujte u zámku a branou zamiřte rovnou do zámku, kde hned v průchodu najdete infocentrum. Zde se vás ujme přívětivá průvodkyně a s ní zavede vás na Kolowratskou věž, jednu z nejstarších částí zámeckého areálu užijete si nejen krásný výhled na celý zámecký areál, ale dozvíte se něco o středověké historii Zruče. Dětem se budou líbit všelijaké hrátky, které najdete v každém patře věže.

To ještě není vše, ještě máte v ceně prohlídku Vodáckého muzea, kde uvidíte nevšední sbírku historických i moderních lodí,  model řeky s bezpečným a nebezpečným jezem, pobavíte se vodáckými vtipy a nahlédnete do dílny opraváře lodí.

Když už budete v zámeckém parku, projděte si zdejší naučnou stezku, je dlouhá asi 2 km.

Kdo ještě nemá dost zážitků, může si zakoupit vstupy do dalších zdejších expozic. Další možnost je vzít děti do volně přístupného Kuličkového areálu hned přes silnici za zámeckým parkem.

Po tom všem určitě už musíte mít hlad, prot doporučujeme zajít si na oběd do Hotelu Zruč na Náměstí Míru. Točenou limonádu nebo třetinku piva k jídlu tam dostanete po předložení této vstupenky zdarma.

Procházku zámeckým parkem můžete ovšem zakončit i nad šálkem čaje nebo espressa v penzionu Pod Zámkem. Jedno z toho po předložení vstupenky dostanete zdarma. Dortík už je na vás.

Jestli vám to přijde na jeden den až moc, vězte, že vstupenka vám platí po celou turistickou sezónu, takže si můžete vše rozložit do několika dní. Jenom ve Zruči určitě zabavíte sebe i děti na celý den.

Ceník společné vstupenky Zážitky u Želivky: Společná vstupenka pro dospělého stojí 200 Kč, pro dítě 110 Kč a zlevněná pro studenty a důchodce 130 Kč. Rodinná vstupenka, která platí pro 2 dospělé a 2 děti, pak stojí 500 Kč.

Zakoupit ji můžete na každém ze zapojených cílů, tedy ve Včelím světě v Hulicích, ve Vodním domě a v infocentru na zámku ve Zruči nad Sázavou.

Tak pěkné zážitky na Želivce!

Den ve Vlašimi – společná vstupenka

K prohlídce paraZOO, Muzea Podblanicka a prohlídkového okruhu Vlašimským zámeckým parkem vám nyní stačí jedna jediná vstupenka.  Její držitel kromě slevy na vstupném získá navíc zdarma kávu nebo čaj v Rodinné cukrárně ve Vlašimi.

Vstupenka nese název Den ve Vlašimi, i když nemusíte vše absolvovat v jeden den. Vstupenky jsou k dostání na všech čtyřech místech a lze je koupit ve variantách pro dospělé, děti a rodiny. Lze ji zakoupit od 1. května do 15. září.

A co vše díky společné vstupence uvidíte?

V paraZOO si můžete prohlédnout, která zvířata se dostala do péče vlašimské záchranné stanice pro živočichy a pro svůj handicap se již nemohla vrátit do volné přírody. Největší atrakcí jsou vydry nebo mluvící krkavec Bob. Z dalších zvířat uvidí návštěvníci lišku Elišku, divoké kočky, dravce, čápy, sovy, veverky, kunu a další.  Pro zvídavé je připravena hledací hra „Sbíráme vydříky“.

Návštěvníci Muzea Podblanicka si prohlédnou prostory renesančního Vlašimského zámku včetně vyhlídkové věže a tajemného sklepení. Stálé expozice jsou věnovány historii zámku a parku, životu našich předků a vývoji loveckého a sportovního střelectví. Děti budou nejvíce nadšené z vycpanin zvířat, kterým vévodí medvěd.

Vlašimským zámeckým parkem vás provedou pracovníci Podblanického infocentra, které najdete na nádvoří zámku. Prohlídkový okruh zahrnuje návštěvu romantických staveb Čínský pavilon, Starý hrad s výstavou rytin s původní podobou parku a Vlašimská brána s expozicí děl regionálních umělců.

Výlet do Vlašimi je ideální zakončit v Rodinné cukrárně ve Vlašimi na historickém Žižkově náměstí. Kromě již avizované kávy zdarma se zde můžete občerstvit výbornou zmrzlinou, vyhlášenými zákusky i slanými dobrotami vyrobenými přímo v cukrárně. Posedět můžete v interiéru s prvorepublikovou atmosférou, na zahrádce či terase. Cukrárna nese značku Kraj blanických rytířů regionální produkt.

Ceník
dospělý 160,-
dítě (3-15 let) 90,-
rodina (2+2) 330,-


Společný projekt se uskutečnil díky podpoře z Revolvingového fondu ministerstva životního prostředí. Jeho cílem je podpořit udržitelný cestovní ruch v nově vyhlášeném národním geoparku Kraj blanických rytířů. Kromě společné vstupenky vznikla v rámci dvouletého projektu také geocachingová hra Kamenné poklady blanických rytířů, geologické lokality byly v terénu označeny QR kódy, na silnicích přibyly nové dopravní ukazatele k turistickým cílům a vzniklo několik tiskovin pro návštěvníky regionu.

Společná vstupenka Den v Louňovicích pod Blaníkem

Chystáte se na rozhlednu na Velkém Blaníku nebo si plánujete prohlédnout muzea v Louňovicích pod Blaníkem? Využijte Společnou vstupenku Den v Louňovicích pod Blaníkem. Ušetřete na vstupném a získejte další bonusy!
Po hezkém výletě je třeba se občerstvit. To můžete v Louňovicích pod Blaníkem v Hostinci pod Blaníkem nebo v Zámecké hospodě. Na společnou vstupenku vám tady natočí limonádu zdarma. A to není všechno! K dětské vstupence obdržíte v Informačním centru v Louňovicích pohlednici, kterou můžete poslat jako pozdrav z výletu. Držitel vstupenky pro dospělé může zdarma zaparkovat na parkovišti pod rozhlednou ve směru od Louňovic pod Blaníkem.

Společnou vstupenku zakoupíte na rozhledně, parkovišti pod rozhlednou, v Informačním centru v Louňovicích pod Blaníkem, v Hostinci pod Blaníkem, v Zámecké hospodě a na úřadě městyse Louňovice pod Blaníkem. Dospělá vstupenka stojí 100 Kč, dětská 60 Kč.

Kam vás Společná vstupenka Den v Louňovicích pod Blaníkem pozve?

Informační centrum Louňovice pod Blaníkem
Informační centrum v Louňovicích pod Blaníkem bude průvodcem na vašem výletě do Louňovic pod Blaníkem a okolí. Zakoupíte tu Společnou vstupenku v Louňovicích pod Blaníkem, získáte tu zdarma informační materiály, můžete si zakoupit turistické suvenýry. Ke společné vstupence obdržíte v Informačním centru v Louňovicích pohlednici, kterou můžete poslat jako pozdrav z výletu.

Rozhledna na Velkém Blaníku
Na Velkém Blaníku v nadmořské výšce 638 m nachází dřevěná krytá věž ve tvaru husitské hlásky, vysoká 29,5 m.  Vystoupejte k ní z Louňovic pod Blaníkem po červené turistické značce nebo zaparkujte na parkovišti u Louňovic pod Blaníkem a nechte se vést naučnou stezkou S rytířem na Blaník. Na rozhledně se můžete občerstvit nebo si zakoupit suvenýry.

Muzeum v Louňovicích pod Blaníkem
Muzeum v zámku na louňovickém náměstí vás seznámí s nejstaršími dějinami Louňovic pod Blaníkem. Je zde instalován výsledek víc e než čtvrt století trvajícího archeologického výzkumu jak v Louňovicích, tak na obou Blanících.

Včelařské muzeum v Louňovicích pod Blaníkem
Muzeum je umístěno v objektu č.p. 86 poblíž louňovického zámku. Součástí expozice jsou staré i novodobé včelí úly, včelařské potřeby, dokumenty a publikace. Od jara do podzimu si můžete prohlédnout úl se živým včelstvem.

Louňovické hostince
Občerstvěte se po výletě v v Hostinci pod Blaníkem nebo v Zámecké hospodě. Na společnou vstupenku vám tady natočí limonádu zdarma.

Stránky provozuje Kraj blanických rytířů, z.s.     Vznik stránek podpořil       

realizace Tre.cz