S Kartou blanických rytířů

Podnikatelé, zapojte se do turistické Karty blanických rytířů 2020

Rádi byste do své provozovny přilákali více zákazníků? Chcete, aby se o vás vědělo, ale na reklamu nějak nezbývají peníze? Připojte se k naší turistické kartě!


Vodní dům

Moderní expozice vás atraktivní formou seznámí s dvěma tvářemi vody. poznejte svět pod hladinou!


Dům přírody Blaníku

Dům přírody Blaníku na úpatí památné hory představuje návštěvníkům přírodu CHKO Blaník.


Muzeum Podblanicka ve Vlašimi

Zámek se zachovanou středověkou věží je spolu s přilehlým parkem ideálním cílem romantických výletů. Muzeum Podblanicka, sídlící v zámku, je centrem poznání a kultury.


Vodácké muzeum Zruč nad Sázavou

Republikově a zřejmě i evropsky unikátní Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou vám atraktivní formou představí dějiny vodáctví. Na děti čekají model řeky s pouštěcími lodičkami nebo houpačky ve tvaru lodí.


Příběh řeky Sázavy ve Zruči nad Sázavou

V této interaktivní expozici se hravým způsobem dozvíte, jak se celá staletí cítí řeka Sázava. Seznámíte se se zaniklými řemesly na vodě, každá z postav vám o sobě poví krátký příběh.


Vlašimský zámek

Zámek se zachovalou středověkou věží je spolu s přilehlým parkem je ideálním cílem romantických výletů. Muzeum Podblanicka, sídlící v zámku, je centrem poznání a kultury.


Zámek Zruč nad Sázavou

Pseudogotický zámek jako z pohádky, vypínající se nad řekou Sázavou ve Zruči nad Sázavou, obklopuje romantický zámecký park.


Zámek Růžkovy Lhotice

Chcete vidět, kde bydlel slavný hudební skladatel Bedřich Smetana? Navštivte barokně-klasicistní zámeček Růžkovy Lhotice nedaleko Čechtic.


Vlašimský zámecký park

Vlašimský zámek obklopuje jeden z nejromantičtějších a nejkrásnějších zámeckých parků u nás – Vlašimský zámecký park.